çekim yöntemleri Sinemada Çekim Teknikleri By Jeremy Vineyard

Sinemada Çekim Teknikleri By Jeremy Vineyard

Performans çerezleri, ziyaretçiler için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaya yardımcı olan web sitesinin temel performans indekslerini anlamak ve analiz etmek için kullanılır. Ben flaş tetikleyici olarak PocketWizard ürünlerini kullanıyorum. Kamerama takılı olan T1 master ünitesi, flaşlarıma takılı olan FlexTT5 ünitelerini kontrol ediyor, T1 master ünitesine takılı olan AC3 ünitesinden ise flaşlarımın gücünü ayarlayabiliyorum. PocketWizard tetikleyicilerim ile 1/8000sn enstantane ile çekimler yapabiliyorum. Flaş ışığını sektirdiğiniz yüzey renkliyse, çektiğiniz fotoğrafa baktığınızda nesnenizin orijinal renginde değişiklikler görürsünüz. Aşadaki örnekte, soldaki görüntü beyaz tavandan sektirildi.

Bu çok geniş bir açı değil ve daha fazla insanı dahil etmek istiyorsunuz. İşte bu noktada eğitimde öğreneceğiniz bir fotoğraf çekim tekniği de zoom in – zoom out tekniğidir. Fotoğraf çekmek için kullanabileceğiniz ve bu eğitimde öğreneceğiniz bir diğer konu ise uzun pozlama tekniğidir. Yani bulanıklaştırma, ışık izi tekniği ve çoklu pozlama tekniğidir.

Bakteriyel enfeksiyonlarla savaşmak, vücudu parazitlere karşı savunmak ve doku hasarının yayılmasını önlemek gibi bir dizi farklı işlevleri yerine getirir. Eyeliner sürmeyi pratik hale getirmek kadar doğru eyeliner ürününü kullanmakta profesyonel sonuç için büyük önem barındırır. Kopyayı yazdıktan sonra şeridi three parmak boyunda katlar oluşturacak şekilde katlayın.

çekim yöntemleri

Rulo veya tabaka şeklinde satılıyorlar, süngerimsi bir yapıları var. Kumaşın ölçüsünü mümkün olduğunca büyük tutmanızda fayda var. Bu duvarı aydınlatmanız gerektiğini düşünüyorsanız; bunun için sağdan, soldan, üstten ve mümkünse aşağıdan spot ışık kullanmalısınız. Işıklandırma için okuma lambalarından faydalanabilirsiniz. Sağ ve sol tarafa ( açıyı deneyerek bulabilirsiniz ) birer koli veya sehpa koyarak spotları bunların üzerine yerleştirebilirsiniz. Üst kısım için ise mevcut tavan lambası yerine ayarlanabilir spot ışık takıp duvara doğru çevirebilirisiniz.

Ortam Işığını Flaş Ile Dengeleme Ipuçları

Çiçekler rengarenktir ve biz farklı tonları ve kontrast renkleri kompozisyon aracı olarak kullanabiliriz. Örneğin kendinden farklı renkler arasında çiçeğimiz ön plana çıkabilirken aynı renkte çiçeklerle dolu bir arka plan onu gölgeleyebilir. Şu an bizlerin yaşadığı, aynı işleri daha kolay gerçekleştirebildiğimiz programlara sahip olmamız. bahsegel Her bir köşesini kendin dekore ettiğin ve senin için değerli anlamlar taşıyan her bir parçayı fotoğraflayabilirsin. Özellikle makro çekim teknikleri ile evindeki küçük detayları büyük bir senaryoya dahil edebilirsin. Bunun için eğlenceli bir arka plan ve kullanmaktan hoşlanacağın ürünleri bir araya getirmen yeterli olacaktır.

  • Bakış açısı çekimleri, genellikle tek bir karakterin meşgul olduğu nesnelere iliştirilen kameralar aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

Bu nedenle onu video çekim sırasında en önemli önceliklerinizden biri yapın. Yeterince düzgün yerleştirilmiş ışık kullanmazsanız, videonuz her açıdan harika olsa bile muhtemelen amatör görünecektir. Bunun nedeni video çekim ışığınızın kötü olmasından kaynaklanmaktadır. Zamanının çoğunu evde geçirdiğin bu zamanlarda özellikle farklı yemekler ve tarifler deniyorsan yemeklerin kadar yaratıcı fotoğraflar çekebilirsin.

Taç yaprakları üzerindeki çiğ damlaları, üzerindeki polenler gibi çiçeğin karmaşık detayları bizi oldukça şaşırtacaktır. Diğer yandan bir makro objektifimiz yoksa, teleobjektif de kullanabiliriz. Bu objektifler dar bir görüş açısına sahiptirler ve daha sade bir arka plan oluşturmamızı sağlarlar. Böylece çiçeğimizi arka plandan ayrıştırarak öne çıkarabiliriz. Bu ayrıştırmada alan derinliği için doğru dengeyi bulabilmek önemlidir.

Apr 18 Evde Yaratıcı Fotoğraf Çekim Teknikleri

Gelen teklifler üzerinden sizinle çalışmak isteyen tüm kişi ya da firmaların bireysel profillerini inceleyerek daha önceki işlerinden aldıkları referansları ve müşteri yorumlarını görüntüleyebilirsiniz. Renkli filtreler için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise renkli plastik poşetler ile kamera lensini kaplamaktır. Bu sayede fotoğrafın renk yoğunluğu, lensi kapladığınız poşetin renklerine dönüşecektir. Sinema televizyon okumuş yada movie setlerinde çalışmış arkadaşlarınızın bir filmin kamera hareketlerinden bahsederken pan, tilt, dolly… Günümüzde ise kılıçlı bir savaşçının yada silahı olan bir gansteri göstermek istediğimizde bu planı tercih edebiliriz.

Bu planlar başarılı olduklarında muhteşem olabilirler ama tam başarılı değilse -örneğin kurgu sırasında sahnenin biraz fazla yavaş olduğunu görürseniz- seçenekleriniz sınırlıdır. Elinizde yalnızca tek planın değişik tekrarlan varsa, gerçekten yapacağınız bir şey yoktur. İşi garantiye alın, her olasılığa karşı birkaç açılama ve ayrıntı planlan da çekin. Kurguda çoğunlukla açılama planlarını kullanacağınızı biliyorsanız, ana planın çekiminde kimi ufak tefek hatalar görmezden gelinebilir.

Model; Modeliniz mümkün olduğunca poz verir gözükmemeli. Herhangi bir öykü ya da senaryo dahilinde çekim yapmıyorsanız doğallığı korumalısınız. Zırt pırt müdahale edip, zart zurt karışarak germeyin ve demoralize etmeyin. Model güzel olduğu için (örneğin gözler) dikkat çeken çalışmaların yanı sıra çirkin, kötü, korkunç, yaşlı, bebek, işçi vs… Işığınızı yumuşatacak ve konunuzu güçlendirecek bu ekipmanlarla nonetheless life çekim yapmak daha kolay olacaktır.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Idioma